co to jest witryna typu one page?

Istnieje wiele sposobów tworzenia witryny internetowej, niezależnie od tego, czy chodzi o jej projekt, czy zawartość. Wolisz witryny internetowe z wieloma różnymi stronami i sekcjami, czy wolisz gromadzić wszystkie informacje w jednym miejscu? Jednostronicowe strony internetowe nie są niczym nowym, ale chcemy przedstawić Państwu ich zalety i wady, abyście mogli dokonać najlepszego wyboru w zależności od potrzeb.

Czym właściwie jest witryna one page?

Jak sama nazwa wskazuje, one page inaczej witryna jednostronicowa, zwana również witryną z długim przewijaniem, to witryna internetowa z tylko jedną stroną. Cała zawartość serwisu jest wtedy gromadzona w jednym miejscu. Twoi goście muszą następnie przewijać stronę witryny, aby odkryć jej zawartość, zamiast klikać różne strony lub przyciski, jak ma to miejsce w przypadku zwykłej witryny. Projektanci czasami używają jednostronicowych witryn internetowych do tworzenia wyjątkowych kreacji. Co więcej, jak łatwo się domyślić, na jednostronicowych stronach nie ma bloga ani sklepu internetowego.

Kiedy należy korzystać z jednostronicowej witryny internetowej 

Po pierwsze, przed dokonaniem wyboru powinieneś poświęcić trochę czasu na zaplanowanie tego, co chcesz umieścić na swojej stronie. Czy masz dużo informacji do przekazania odwiedzającym, czy jest to bardziej minimalistyczne? Planujesz zrobić efemeryczną czy długotrwałą stronę internetową? Musisz znać swoje potrzeby przed uruchomieniem witryny. Jednostronicowe witryny internetowe są często używane do prezentowania witryn z jednym głównym celem. Może to być prezentacja siebie lub zareklamowanie czegoś. Na przykład tego rodzaju strona internetowa jest idealna do prezentowania wydarzeń lub życiorysów online. Jednostronicowe witryny internetowe mogą być również dobrymi stronami docelowymi, jeśli organizujesz konkurs lub chcesz, aby Twoi obserwatorzy subskrybowali Twój biuletyn.

Zalety i wady

Najpierw porozmawiajmy o zaletach tworzenia jednostronicowej witryny internetowej. Jeśli nie masz zbyt wielu treści do umieszczenia na stronie internetowej, z pewnością warto rozważyć jedną stronę internetową. Będziesz musiał utworzyć tylko jedną stronę internetową, a nie wiele. Dlatego powinno to być łatwiejsze i szybsze. Ponadto, jak wspomniano powyżej, jednostronicowe strony internetowe mogą być narzędziem uzupełniającym dla twoich mediów społecznościowych, jeśli chcesz, aby Twoi obserwatorzy podjęli określone działanie. Rzeczywiście mówi się, że witryny one page mają lepszy współczynnik konwersji niż zwykłe witryny.

Ponadto zachowujesz kontrolę nad sposobem, w jaki ludzie odwiedzają Twoją witrynę za pomocą one page, ponieważ muszą przewijać w dół, aby przeczytać treść. Nie muszą wtedy przeglądać wielu stron, aby znaleźć informacje, których szukają. Jest to również format lubiany przez telefony komórkowe.

Istnieje jednak kilka wad stron jednostronicowych, o których musisz wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję. Jak powiedzieliśmy powyżej, jednostronicowe witryny są przeznaczone do witryn prezentacyjnych. Nie możesz dodać bloga ani sklepu internetowego, jeśli chcesz mieć witrynę jednostronicową. Nie jest to również najlepsza opcja, jeśli masz wiele różnych informacji do umieszczenia na swojej stronie internetowej. Ponadto musisz upewnić się, że Twoja strona internetowa nie będzie zbyt długa ani zbyt ciężka, ponieważ może to wpłynąć na szybkość ładowania. Możesz używać plików JPEG zamiast PNG, ponieważ są one często lżejsze. Postaraj się również uniknąć błędu związanego z zbyt długim przewijaniem witryny.

Przechodząc do innego problemu, indeksowanie jednostronicowej witryny internetowej w wyszukiwarkach może być trudniejsze, ponieważ zawiera ona tylko jedną stronę internetową. Twój współczynnik odrzuceń może być wyższy niż w przypadku zwykłej witryny z wieloma stronami. Upewnij się, że odwiedzający pozostają w Twojej witrynie tak długo, jak to możliwe, dodaj przyciski wezwania do działania, aby wysłać ich do różnych sekcji witryny i nie zapomnij o linkach zwrotnych.

Kilka wskazówek dotyczących własnej witryny internetowej

Jednostronicowe witryny internetowe mogą być niezwykle wciągające, jeśli są prawidłowo używane. Ponieważ jest mniej informacji do przejrzenia, istnieje prawdopodobieństwo, że odwiedzający zwrócą większą uwagę na Twoje treści. To z kolei może przełożyć się na większe zaangażowanie i jeszcze więcej konwersji .

Pamiętaj, aby podczas tworzenia witryny zebrać wszystkie podobne informacje w tych samych sekcjach. Dodaj i dostosuj teksty, tytuły i obrazy, a następnie utwórz nagłówek i stopkę. Sugerujemy również poprawienie nagłówka witryny one page, aby ułatwić przeglądanie.

Ostatecznie tylko Ty wiesz, co jest dobre dla Twojej firmy. Pamiętaj tylko, aby odrobić pracę domową, zanim zdecydujesz się poeksperymentować z witryną jednostronicową, i upewnij się, że masz dostrzegalne cele, aby szybko zdecydować, czy witryna o jednej stronie działa z Tobą, a nie przeciwko Tobie.Możemy Tobie w tym pomóc, skontaktuj się z nami.

Moglibyśmy zrobić piękny biznes razem

nie wiesz od czego zacząć?